Sağlık
22.04.2021

'Asemptomatik vakalar çok fazla'

ERCİYES Üniversitesi ERÜ Tıp Fakültesi Farmakoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Ahmet İnal, asemptomatik belirtsiz vakaların çok fazla olduğunu belirterek, "Bunların hiçbir semptomu yok.
22.04.2021

Bu hastalığı olanlar dikkat; kalp krizi riski daha fazla

Diyabet, obezite, yüksek tansiyon, yüksek kolesterol gibi hastalıklara sahip olanların koroner arter hastalığı riskinin daha fazla olduğunu belirten Kardiyoloji Uzmanı Prof.
22.04.2021

Covid döneminde çocuklarda obezite artıyor

Korona virüs döneminde en çok etkilenen yaş gruplarından biri de çocuklar oldu.
22.04.2021

Inter, deplasmanda Spezia ile berabere kaldı

Spezia'daki Alberto Picco Stadı ndaki maçta, şampiyonluğun favorisi Inter, orta sıralardaki Spezia ile karşılaştı.
22.04.2021

Prof. Dr. Hakan Oğuztürk: Acil'deki hasta sayısı düşüyor

Ramazanın ikinci haftasından bayram sürecine doğru vaka sayılarında belirgin bir azalma eğilimi beklediklerini belirten Oğuztürk Oruç tutulan saatlerde hareketlilik zaten azalırken ardından da akşamları sokağa çıkma kısıtlaması devreye giriyor.
21.04.2021

Sigaradan kurtulmak için ramazan ayı doğru zaman

Bağımlıların tedavilerini ramazan ayı süresince planladıkları, sigara bırakma poliklinikleri ve hekimlerden yardım aldıkları takdirde bilimselliği kanıtlanmış yöntemlerle sigaradan kurtulmalarının kolaylaşabileceğine işaret eden Kılınç, ramazanda sigaradan kurtulup tekrar başlamak istemeyenler için şu önerileri sundu:
21.04.2021

Sara nöbetlerinde ilk yardım nasıl olmalı?

Kişinin istemi dışında vücut kaslarının bir bölümünün ya da tamamının sarsılarak kasılması olan epilepsinin sara, beyin hücrelerinin normal dışı çalışmasının yol açtığı bir bozukluk olduğunu söyleyen Öğr.
21.04.2021

Kovid-19 kalp çarpıntılarını tetikliyor

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.
21.04.2021

Mevsimsel göz alerjilerine dikkat

Gözde sulanma, kaşıntı, göz çevresinde ödem ve göz kızarıklığını önemsenmesi gerektiğini söyleyen Op. Dr. Gülina Kargül Dinç, “Herhangi bir ilaç, kimyasal madde ile temastan sonra el hijyenine dikkat edilmesi gerekmektedir” dedi.
21.04.2021

Uzmanlar uyardı: Kansızlığı göz ardı etmeyin.

kandaki hemoglobin değerinin yaşa ve cinsiyete göre belirlenmiş normal aralıklarının altında olması olarak tanımlanıyor.