Güvenlik
02.08.2021

İkna yoluyla teslim olan PKK’lı 2 kadın, aileleriyle buluşturuldu

GÜVENLİK güçlerinin ikna çalışmalarıyla terör örgütünün barınma alanlarından kaçıp, Şırnak’ta Habur Sınır Kapısı’na gelerek, teslim olan 2 PKK’lı kadın, Mardin’de aileleriyle buluşturuldu. Mardin Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ile İstihbarat Şube Müdürlüğü koordinesinde yürütülen ikna çalışmaları sonucu geçen yıl terör örgütü PKK’ya katılan D.Ö.
01.08.2021

5 örgüt mensubu daha ikna yoluyla teslim oldu

İçişleri Bakanlığı koordinesinde Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığınca yürütülen ikna çalışmaları sonucunda;
31.07.2021

Kışlada yangın çıkaranları yakalayan askeri personel ödüllendirildi

MİLLİ Savunma Bakanlığı, İstanbul'da Baştabya Kışlası'nda çıkarılan yangın sonrası şüpheli üç kişiyi yakalayan ve yangının büyümeden söndürülmesini sağlayan askeri personelin ödüllendirildiğini duyurdu.
31.07.2021

MSB: Yangın söndürme çalışmalarına destek sağlanmaktadır

MİLLİ Savunma Bakanlığı MSB, Aksaz Deniz Üs Komutanlığı'nda bulunan 30 tonluk su tankeri ile İran'dan gönderilen yangın söndürme uçağına su ikmali yapıldığını ve birçok unsurla yangın söndürme çalışmalarına destek sağlandığını duyurdu.
31.07.2021

Muş'ta toplantı ve gösteri yürüyüşleri 15 gün süreyle yasaklandı

Valilikten yapılan açıklamada, güvenlik güçlerinin ülke geneli ve sınır dışında terör örgütlerine karşı başarılı operasyonlarının devam ettiği belirtildi.
31.07.2021

Emekli Albay’a hassasiyet ve özveri plaketi

Ankara'da Topçu ve Füze Okulu Komutanlığı'nda yangın çıkarmaya çalışan şahsı yakalayan Emekli Alb.
31.07.2021

TC Milli Savunma Bakanı Akar: Kıbrıs meselesi Türkiye için milli bir meselesedir

TC Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kıbrıs meselesinin Türkiye için milli bir mesele olduğunu belirterek, Türk askerinin adadaki varlığını değişik şekillerde yorumlamak son derece yanlıştır, gerçekleri yansıtmamaktadır.
31.07.2021

Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinde 3 terörist etkisiz

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), sosyal medya hesabından açıklama yaptı.
31.07.2021

Şehit oğlunun mezarına 24 yıldır toz kondurmuyor

Van'ın Gevaş İlçesi’nde 1997 yılında operasyona giderken askerleri taşıyan Sikorsky helikopterin yüksek gerilim hattına takılarak düşmesi sonucunda şehit olan Jandarma Teknisyen Astsubay Kıdemli Çavuş Cem Akdoğan’ın Eskişehir Hava Şehitliği'nde bulunan mezarına her hafta düzenli gelen anne Solmaz Akdoğan oğluyla buluşuyor.
30.07.2021

Bakan Akar, Afganistanlı mevkidaşı ile görüştü

MİLLİ Savunma Bakanı Hulusi Akar, Afganistan Savunma Bakanı Bismillah Khan Mohammadi ile telefonda görüştü.