Facebook, Instagram ve WhatsApp’a yeni alışveriş özellikleri geldi

23.06.2021 18:54 - A +
Facebook, Instagram ve WhatsApp’a yeni alışveriş özellikleri geldi

Mark Zuckerberg tarafından yapılan açıklamalara nazaran; Facebook, Instagram ve WhatsApp’a yeni alışveriş özellikleri geliyor. WhatsApp ile Facebook Marketplace’e mağaza, Instagram’a ise görsel arama seçeneği eklenecek. Tıpkı vakitte artırılmış gerçeklik reklamları sayesinde alışveriş tecrübesi değişik bir boyuta taşınacak. WhatsApp’a gelecek mağazaların kullanıcılar için daha iyi bir tecrübe sunacağı belirtildi. 

Mark Zuckerberg, kullanıcıların karşısına artık artırılmış gerçeklik teknolojisine sahip reklamların çıkacağını ifade etti. Facebook ta yer alacak bu reklamlar, bir kullanıcının bir eseri satın almadan evvel denemesine imkan tanıyacak. Bir müddettir test evresinde olan özelliğin artık kullanıma hazır olduğundan bahseden Zuckerberg, böylece insanların daha basit alışveriş yapabileceklerini söylüyor.

Son alışveriş özelliği ise Instagram uygulamasına eklenecek. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, Google’ın görsel arama özelliğinin bir benzerini Instagram da kullanabilecek. Telefonunun kamerası ile bir görseli taratacak olan kullanıcı, bu sayede tarattığı eserlere benzeyen tüm eserlere çarçabuk ulaşmış olacak. WhatsApp için mağazalar ve Instagram eser arama özelliği çok yakında kullanıma sunulacak. Öte yandan artırılmış gerçeklik reklamları şu anda ABD kullanıcılarına açıldı.

728x90 Reklam Alanı