Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni tedbirleri açıkladı

13.04.2021 19:26 - A +
Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni tedbirleri açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı'ndan sonra Ramazan ayında uygulanacak yeni tedbirleri açıkladı. Erdoğan, "Ramazan ayının ilk iki haftasında tedbirleri biraz daha sıkılaştırarak, kısmi kapanma uygulamasına geçiyoruz." ifadelerini kullandı.

Erdoğan detayların bu gece yayınlanacak olan İçişleri Bakanlığı genelgesi ile duyurulacağını belirtti. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı kısmi kapanma ile alakalı yeni tedbirler: 

Hafta sonu sokak kısıtlaması sürerken, hafta içi sokak kısıtlaması saatleri akşam 19:00 sabah 05:00 olarak belirlenmiştir. Şehirler arası seyahatler zorunlu olmadıkça yasaklanmıştır.

Sokağa çıkma saatlerinde zorunlu haller dışında şehirler arası seyahate izin verilmeyecek. 65 yaş üstü 18 yaş atı toplu taşıma sınırlaması yeniden getiriyoruz. 

Kamuda saat 16.00'da bitecek şekilde dönüşümlü ve esnek mesai yeniden yaygınlaştırılacak. Hamileler ve kronik hastalığı olan ve 10 yaş altı bulunan kadın personel idari izinli sayılacak. Özel sektör firmaları bu yönde teşvik edilecek.

Eğitimde sınav sürecinde olan 8. ve 12. sınıflar ile okul öncesi eğitim kurumları dışında ki tüm kademeler uzaktan eğitimle sürecektir. 

Kafe kıraathane, çay bahçesi, benzeri mekanlar faaliyetlerine bayram sonrasına kadar ara verecektir. Lokanta ve benzeri işletmeler ramazan boyunca paket sistemine geçecektir. 

Kına, düğün, genel kurul gibi bütün toplantılar bayram sonrasına kadar ertelenmiştir. 

Oteller yalnızca kendi müşterileriyle hizmet sürdürecektir. 

Konaklama tesisleriyle, evlerde toplu iftar ve benzeri organizasyonlar gerçekleştiremeyecek. 

Uygulama yarın akşam saati ile başlayacaktır.

728x90 Reklam Alanı